fotografia ślubna Warszawa Ostrołęka

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękuję. Odpowiem w ciągu 24 godzin.

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

JESZCZE LEPSZE ZDJĘCIA ŚLUBNE – PORADNIK PARY MŁODEJ

W poprzednim wpisie poruszyłem temat wyboru fotografa ślubnego. Tym razem kilka porad dla przyszłych młodych par, które etap wyboru fotografa mają już za sobą. Co zrobić, żeby Wasze zdjęcia ślubne były jeszcze lepsze? Zapraszam do przeczytania poradnika.

fotografia ślubna Warszawa zdjęcia ślubne

ZOBACZ CAŁY WPIS >>

Niniejszy poradnik powstał w celu ułatwienia Wam – przyszłym Nowożeńcom oraz mnie – fotografowi ułatwienia naszej współpracy w dniu Waszego ślubu. Często jest tak, że pary po wyborze fotografa uznają, że ten temat mają już zamknięty i nie trzeba nic robić. Teoretycznie tak :) Zatrudniając dobrego fotografa macie pewność, że w zdecydowanej większości przypadków fotograf będzie wiedział co zrobić, żeby zdjęcia były udane. Z drugiej strony nawet drobna pomoc z Waszej strony pomoże uzyskać jeszcze lepsze ujęcia. Na co zatem zwracać uwagę w dniu ślubu?

Jak ułatwić fotografowi pracę podczas przygotowań.– najważniejsze z punktu widzenia fotoreportażu przygotowania odbywają się w domu Panny Młodej. Należy przede wszystkim zadbać o porządek w miejscu, w którym Panna Młoda będzie się ubierać. Dobrze by było, gdyby fotograf nie musiał potykać się o porozrzucane dookoła ubrania, kartony i inne rzeczy.


– jeśli zależy Wam na uwiecznieniu na zdjęciach detali, to zadbajcie o to, żeby wszystkie ważne przedmioty leżały w widocznym miejscu. Najważniejsze to obrączki, buty Panny Młodej, bukiet ślubny, podwiązka, biżuteria, a także oczywiście suknia ślubna.


– w czasie błogosłwieństwa ograniczcie liczbę przebywających w pokoju osób do minimum. Najlepiej jeśli to będą jedynie rodzice i ewentualnie dziadkowie.
– jeśli to możliwe, do błogosławieństwa ustawcie się przodem lub bokiem do okna. Jeśli będziecie znajdowali się plecami do okna, fotograf będzie miał utrudnione zadanie, ponieważ wpadające zza okna mocne światło nie pomaga w uzyskaniu dobrych technicznie zdjęć.


– z tych samych powodów co wyżej, jeśli Panna Młoda maluje się w domu, to również należy pamiętać, że najlepiej będzie, gdy jej twarz skierowana jest w kierunku okna, albo bokiem do okna.fotografia ślubna Warszawa zdjęcia ślubne

Jak ułatwić fotografowi pracę podczas ceremonii.– już na etapie wyboru kościoła warto zwrócić uwagę na to, żeby był on duży, przestronny i jasny. Małe kościoły są na pewno bardzo romantyczne, ale z reguły również panują w nich bardzo słabe warunki oświetleniowe, co bardzo utrudnia fotografowi pracę. Dodatkowo małe kościoły to również dużo mniej miejsca i swobody dla fotografa w poruszaniu się.


– gdy planujecie ślub cywilny również warto zadbać o wybór ładnej, jasnej sali ślubnej. Zdecydowanie najładniej prezentują się wnętrza sal ślubnych w pałacach, czy pałacykach.


– gdy przybyliście już pod kościół/urząd stanu cywilnego upewnijcie się, że fotograf również już dotarł na miejsce. Jeśli nie, to koniecznie na niego poczekajcie :)


– wchodźcie i wychodźcie z kościoła/sali ślubów wolnym, dostojnym krokiem. Nie spieszcie się, nie oglądajcie za siebie, czy na boki. Patrzcie przed siebie i na siebie. I co istotne, uśmiechajcie się wtedy czasami :)


– podczas przysięgi i zakładania obrączek bądźcie zwróceni twarzami do siebie. Ślubujecie sobie, a nie księdzu/naczelnikowi USC.


– starajcie się zakładać obrączki bardzo powoli i nie zasłaniać ich. Obrączki nakładajcie dwoma palcami, nie całą dłonią.


okazujcie sobie emocje – nie bójcie się trzymać za ręce, uśmiechajcie się do siebie, nie wstydźcie się łez wzruszenia. Po przysiędze, czy nałożeniu obrączek możecie się pocałować, a fajne zdjęcie gwarantowane :)


– w kościele dobrze żeby krzesła świadków były ustawione lekko na zewnątrz krzeseł Pary Młodej. Ustawienie krzeseł w literę „V” pozwoli fotografowi zrobić zdjęcie „en face” Wam i świadkom jednocześnie.


– jeśli to możliwe, to uzgodnijcie z organistą, żeby nie zamykał się na chórze. Wielu fotografów lubi wykonać kilka zdjęć z chóru, tego typu zdjęcia są zazwyczaj bardzo efektowne i warto mieć przynajmniej jedno takie w albumie ślubnym.


– jeśli wynajęliście na ślub fotografa zadbajcie o to, aby nikt z rodziny i gości nie przeszkadzał mu w pracy. Bardzo dużym utrudnieniem dla fotografa jest obecność innych fotografujących osób, zwłaszcza podczas najważniejszych momentów ceremonii (przysięga, zakładanie obrączek, wejście i wyjście Młodej Pary). Jeśli to możliwe, należy wcześniej uprzedzić gości, żeby ograniczyli robienie zdjęć.


– postarajcie się zorganizować płatki kwiatów, ryż, albo np. monety, którymi zostaniecie obsypani po ceremonii. Zdjęcia z tego momentu uroczystości zawsze są efektowne.


– jeśli zależy Wam na zdjęciu grupowym z rodziną i gośćmi, to uprzedźcie ich odpowiednio wcześniej, że zdjęcie to zostanie wykonane zaraz po wyjściu z kościoła/urzędu, jeszcze przed składaniem życzeń. Pomóżcie też fotografowi zwołać wszystkich do wspólnego zdjęcia.


– do składania życzeń wybierzcie ciekawe miejsce w kościele/urzędzie lub na zewnątrz. Jeśli życzenia będą składane na zewnątrz, to najlepiej jeśli będzie się to odbywać w cieniu. Ostre słońce nie sprzyja powstawaniu dobrych technicznie zdjęć.fotografia ślubna Warszawa zdjęcia ślubne

Jak ułatwić fotografowi pracę podczas przyjęcia weselnego.– podobnie jak w przypadku kościoła/sali ślubów, tak samo w przypadku sali weselnej należy zadbać, aby była ona przestronna, jasna, bez widocznych filarów.


goście i fotograf powinni przybyć na salę przed Wami. Z punktu widzenia fotografa to bardzo istotne, bo nie tylko będzie miał on wtedy czas na to, żeby przygotować się do kolejnego etapu fotoreportażu, ale też pozwoli mu sfotografować pustą jeszcze salę weselną, detale, dekoracje, a także oczekujących na Was gości. Dlatego najlepiej jeśli pozostaniecie nieco dłużej przed kościołem/urzędem, albo poprosicie kierowcę Waszego auta, aby wybrał dłuższą trasę.


– dobrze mieć ustalony wcześniej plan wesela, poszczególnych jego etapów i poinformować fotografa o najważniejszych kwestiach. Jeśli w czasie przyjęcia weselnego planujecie jakieś mniej typowe atrakcje (np. pokaz fajerwerków, puszczanie lampionów itp.), to również uprzedźcie o tym fotografa.


– z racji reportażowego charakteru uroczystości fotograf rzadko ma możliwość uwiecznić każdego gościa weselnego na zdjęciu. Jeśli chcielibyście mieć zrobione w trakcie wesela zdjęcia z ważnymi dla Was osobami, to uprzedźcie o tym fotografa.


– jeśli na przyjęciu są osoby, które zdecydowanie nie życzą sobie, żeby ich fotografować, to wskażcie te osoby fotografowi.


– tak samo warto wskazać fotografowi osoby, które są dla Was szczególnie ważne i koniecznie muszą zostać uwiecznione na fotografiach.


– na powitanie chlebem i solą starajcie się wybrać przestronne miejsce, takie, które da możliwość bezpiecznego rzucania kieliszkami.


– przed powitaniem chlebem i solą pamiętajcie, żeby przepuścić fotografa przed Wami. To samo tyczy się momentu wnoszenia Panny Młodej przez próg.


– do pierwszego tańca zapalcie na sali światło. Sceneria uzyskana dzięki światłom laserów, czy np. gęstemu dymowi na pewno będzie efektowna, za to fotograf będzie miał bardzo utrudnione zadanie, żeby zrobić dobre technicznie zdjęcia.


– z kolei podczas wnoszenia tortu, warto na sali wyłączyć światło. To padające od świecących się rac jest efektowne i stworzy ciekawy klimat na zdjęciach. Starajcie się podejść jak najbliżej tortu, tak aby światło rac mogło rozświetlić Wasze twarze.


– postarajcie się zapewnić fotografowi miejsce siedzące na sali, a także coś do jedzenia i napoje. Praca przez kilkanaście godzin na nogach może dać w kość nawet najbardziej wytrzymałemu fotografowi :)fotografia ślubna Warszawa zdjęcia ślubne
W kolejnym wpisie znajdzie się kilka porad dotyczących sesji plenerowych. Zapraszam również do przeczytania: Wybór fotografa ślubnego – na co zwracać uwagę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*